Düzce'ye Gelsene
>
>
>
>
>
Korugöl Tabiat Parkı Göleti

Korugöl Tabiat Parkı Göleti

icon
“21,95 hektar alanlık Tabiat Parkı içerisinde, 4,87 hektar büyüklüğünde bir göldür. Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi sınırlarında yer alan Kurugöl, mesire alanı olarak 2004 yılında, Tabiat Parkı olarak da 2011 yılında tescil edilmiştir. Kayın, meşe ve gürgen ağaçlarıyla çevreli Kurugöl Tabiat Parkı, foto-safari, sportif olta balıkçılığı, kampçılık vb. aktiviteleri için oldukça uygundur.“

İmkanlar

Otopark
Mangal Alanı
Mangal İzin
Çardak/Bank
Güvenlik
WC
Açık Alan
Çadır

Hakkında

21,95 hektar alanlık Tabiat Parkı içerisinde, 4,87 hektar büyüklüğünde bir göldür. Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi sınırlarında yer alan Kurugöl, mesire alanı olarak 2004 yılında, Tabiat Parkı olarak da 2011 yılında tescil edilmiştir. Kayın, meşe ve gürgen ağaçlarıyla çevreli Kurugöl Tabiat Parkı, foto-safari, sportif olta balıkçılığı, kampçılık vb. aktiviteleri için oldukça uygundur.

Düzce Ovası’nın akarsu ağının birleştiği ve Büyük Melen kanalıyla Karadeniz’e döküldüğü ekolojik bir ağın düğüm noktasındadır. Çevresi sahip olduğu zengin bitki örtüsü ve su kaynakları ile göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan önemli ve ender merkezlerden biridir.

Nerede ve Nasıl Gidilir

D-100 karayolu üzerinde yer alan Üçköprü köy yolu girişinden gerçekleşmektedir. Düzce il merkezine 15 km, Kaynaşlı ilçe merkezine 6 km. mesafede yer almaktadır.

Adres
Kaynaşlı / DÜZCE
Konuma Git