Düzce'ye Gelsene

Fındıkcınız

Hakkında

HAKKIMIZDA

İnternettnet online kaliteli, taze ve ucuz fındık Satışı
Fındığın işlenmemiş olarak tesisimize ilk girişinden itibaren, fındığın kavrulmasında, paketlenmesinde, ticaretinde ve pazarlamasında alışılmadık bir anlayışa sahiptir. Bu farklı yaklaşım markalı ve markasız fındık üreticileri ve satıcıları arasında tektir. 
 
Tedarikte farklılık
Dünya fındık üretiminin % 75’i Türkiye’de gerçekleşiyor. Fındığımızın en kalitelisi Ordu Ünye'de yetişen özellikle kuruyemiş olarak tüketilecek fındıklar içinde eşsiz olan Ünye kalitesi fındıktır yani firmamız elden gıda Ünye'de yerleşik olarak sadece kavrulmuş ve kavrulmamış fındık işi yapmakta ve yalnızca meşhur Ünye kalitesi fındığı kavurmaktadır, çünkü sadece en kaliteli fındıkları kavurduğunuzda eşsiz fındık lezzetini ortaya çıkartabilirsiniz. Elden fındığın ağzınıza attığınız her tanesinde bu tazeliği tadabilirsiniz. 
 
Kavurmada farklılık
Fındığı kavurmak ustalık ister dünyanın en kaliteli fındığını da kullansanız maharetli ellerden çıkmadığı ve yoğun emek harcanmadığı sürece kesinlikle iyi sonuç alamazsınız. Bu değişmeyen bir kuraldır. bu işe yıllarını vermiş ustalar tarafından kavrulmaktadır. Bu ustalar fındığı klasik yöntemleri kullanarak elleriyle bizim tarafımızdan özel olarak geliştirilmiş tavalı fırınlarda kavururlar. Fırınlarımız fındık fabrikalarında saatte 750, 1000 kg yüksek kapasiteli fırınlardan değildir. Fabrikalar maliyet ve verimlilikte yarışabilmek için büyük ölçeklerle çalışmak zorundadır. çok ağır ateşte klasik fırınlarda 2 saatte 50 kg kapasitede demlenerek kavrulmaktadır. Fındık ancak bu şekilde kavrulduğunda aromasını kaybetmeden en lezzetli hale ulaşmaktadır. 
 
Paketlemede farklılık 
Kavrulmuş fındık kolay bozulur; çünkü içinde ki bir miktar nemi bırakmış, ilk önce sert kabuğundan, daha sonra ince zarından ayrılmıştır. Artık her türlü dış etkene (nem, güneş, farklı kokular, çeşitli yönlerden bulaşabilecek mikroplar ve bakteriler) karşı savunmasızdır. Fındığımız demlenerek kavrulduktan ve tekrar kalite kontrolden geçtikten sonra soğutmaya bırakılır (hiçbir makine veya cihaz kullanılmamaktadır, fındık kendi kendine, yavaş yavaş soğur. Bu doğal soğutma yaklaşık 20 dakika sürer) ve fındık hemen ambalajlanır. 
 
Fındığın tazeliğini ve kendine has kokusunu muhafaza etmek kolay değildir. Çünkü fındığın tüm kokuları emmek gibi bir özelliği vardır. İşte vakum sayesinde kavrulmuş fındığımızı hava ile ve kokusunu alabileceği her türlü ürünle ( baharat, diğer kuruyemişler vb) temasını kesmekteyiz. 

Nerede ve Nasıl Gidilir

Adres
Yalı, Adres:, İstanbul Cd. No:41/C, 81650 Akçakoca/Düzce
Akçakoca / DÜZCE
Telefon
0 534 076 53 81