Düzce'ye Gelsene
>
>
Ortak Turizm Dili Oluşmaya Başladı

Ortak Turizm Dili Oluşmaya Başladı

13.02.2024
Ortak Turizm Dili Oluşmaya Başladı

Ortak Turizm Dili Oluşmaya Başladı

icon
“Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkan Vekili Metin Topal’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Kasım ayı olağan gündeminin yanı sıra 2-5 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Yörex Fuarı ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Ankara Turizm Fuarı katılımları ve sonuçları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.“

Olağan Meclis toplantısında konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Yörex ve Ankara Turizm fuarında toplamda 400 bin katılımcıya Düzce’nin tanıtımının yapıldığına işaret ederek, Düzce’deki tüm dinamiklerle birlikte yakalanan ortak turizm dili sayesinde tanıtım çalışmalarının güçlendiğini ifade etti.

Erdoğan Bıyık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “2-5 Kasım tarihleri arasında, Antalya’da Yörex fuarına katıldık. Odamız öncülüğünde tüm paydaş kurumlarımızla birlikte, muhteşem bir fuara imza atmış olduk. Düzce ilk kez bu kadar organize şekilde bu fuara katıldı. Gerek standımızı ziyaret edenler, gerekse bizimle birlikte fuara katılarak, standımızda ürünlerini sergileyen iş insanlarımız, fuardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Fuarı ve dolayısıyla standımızı, yaklaşık 355 bin kişi ziyaret etti. Sayın valimiz ve rektörümüz o kadar memnun kaldılar ki, iki gün boyunca bizimle birlikte standı ziyaret eden misafirleri ağırladılar.

Katılım sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Burada sıcak sunumların yapılmasında büyük katkısı olan Ethem Şef’e de ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Fuarın yıldızı oldu sıcak sunumlarıyla.

Turizm Ar-Ge ofisimiz yurt genelinde düzenlenen turizm fuarlarını takip ediyor. Son olarak da Ankara’da düzenlenen Travelexpo fuarına Düzce Belediyesi ile birlikte katıldık. Burada da turizm acentelerine ve paydaşlarına Düzcemiz’i tanıttık. Düzce’ye gelsene sloganını hızla her yerde yaymaya devam ediyoruz. Valilik ve belediye de paylaşımlarında bu sloganı kullanıyor. Bu hepimizin başarısıdır. Ortak bir turizm dili oluşmaya başladı. İnşallah devamı da gelir”

Meclis Toplantısı, Kasım ayı mizanları ve diğer maddelerin de görüşülmesinin ardından sona erdi.