Düzce'ye Gelsene
>
Video Galeri
image

Burada Her An Bir Macera

Düzce'ye Gelsene 3 - Tarihi Keşfet

...

Düzce'ye Gelsene 3 - Tarihi Keşfet

Düzce'de Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer (Yeşilin Her Tonu) - Düzce'de Gezilecek Yerler

...

Düzce'de Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer (Yeşilin Her Tonu) - Düzce'de Gezilecek Yerler

Ankara Travel Expo Turizm Fuarı Düzce'ye Gelsene...

...

TravelExpo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda güzel memleketimi anlatmayı da ihmal etmedim. Ayak üstü sohbetimizde üniversiteli genç kardeşlerimden #Düzce’mizi ziyaret sözü aldım. Ankara’da tanıtım benden, şehri gezdirmek sizden Sayın Bakanım @Dr_Faruk_Ozlu ???? Ne de olsa @duzcebld'mizin “Gez Gör Tur Otobüsü” var. #Düzce, #Ankara ve #İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta. #HaftaSonu gezi rotanız #Düzce olsun.

Düzce İçin Türkünü Söyle / Düzce Turizm Destinasyonlarında Çekilen Klip

...

Düzce İçin Türkünü Söyle / Düzce Turizm Destinasyonlarında Çekilen Klip 

TRT Haber Düzce / Akçakoca 2. Geleneksel Hamsi Festivali

...

TRT Haber Düzce / Akçakoca 2. Geleneksel Hamsi Festivali

Drone Çekimi İle Akçakoca

...

Drone Çekimi İle Akçakoca 

8 Yıl Önce Bu Gün Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi / PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu

...

8 Yıl Önce Bu Gün Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi / PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu

6. Düzce otları festivali renkli görüntülere sahne oldu

...

6. Düzce otları festivali renkli görüntülere sahne oldu

7. DÜZCE OTLARI BEREKET FESTİVALİ

...

7. DÜZCE OTLARI BEREKET FESTİVALİ

Düzce Topuk Yaylası / Fenerbahçe Tesisleri | DRONE Çekim

...

Düzce’ye 38 kilometre mesafede bulunan Topuk Yaylası Düzce İli Kaynaşlı İlçesi Bıçkıyanı Köyü mevkinde bulunuyor. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hizmete açılan Topuk Yaylası Tesisi doğa, spor ve eğlence aktiviteleri için pek çok imkan sunmaktadır.

DÜZCE YAYLALARI EXPEDİSYON⎪SİNEKLİ YAYLASI & KOCA YAYLA 4X4 KAMP

...

Düzce Yaylalarınının bazılarını rotamıza katarak çok keyfli bir expedisyon ve kamp gezisi yaptık. Bıçkıyanı Köyü'nden başlayarak sırasıyla; Topuk Yaylası, İkizler Yaylası, Eğreltilik Yaylası, Kütüklü Yaylası, Sakarca Yaylası, Sinekli Yaylası, Eskioba Yaylası ve Kocayayla olmak üzere yaklaşık 8 yaylayı gördük. Bunlardan Sinekli Yaylası ve Kocayayla bölgerinde de kampımızı yaptık. Kendimizi ve ekipmanlarımızı kış kampları öncesi test etmiş olduk.

Düzce Baja PRUSIAS 2023 Geniş Özet (Eren Alver - Medeni Soysal) [4K]

...

Türkiye Baja Şampiyonası 3.Ayak Düzce Yarışımız. 2023 Türkiye Baja Şampiyonası üçüncü yarışı olan Baja Prusias, Düzce Offroad Spor Kulübü (DOSOD) tarafından ICRYPEX, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi katkılarıyla 24-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. 21 araç ve 42 sporcunun katıldığı organizasyonun ilk gününde 70.65 km. uzunluğundaki Akçakoca Bey etabı iki kez geçilirken, ikinci gün bir kez geçilen Konuralp Bey etabı yoğun yağış nedeniyle kısaltıldı. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan ödül töreni ile son bulan yarışın SSV klasmanında Derin Doğaner-Onur Sırımoğlu birinciliğe uzanırken, Direk Üykü-Caner Çarpar ikinciliği ve Eren Alver-Medeni Soysal da üçüncülüğü kazanan ekipler oldular. Otomobil klasmanında ise Mehmet Tüfekçioğlu-Tuvana Sayar zaferin sahibi olurken, Atilla Baybara-Cüneyt Göktürk ikinci ve Alper Sarper-Cihan Armağan da üçüncü olarak podyuma çıktılar.

Düzce / UÇAN OFF ROAD! / Cihan Kosif

...

Herkese merhaba ben Kosif! Bugün günlerden Uçan Off Road! Arkadaşlarımızın daveti üzerine gerçek off road yarışlarını izlemek için Off Road aracım Rexx, ben, eşim Selma ve oğlum Yankı ile birlikte Düzce'de düzenlenen off road yarışlarına gidiyoruz. Başta yarışan off road arabalarını sizler için görüntülüyorum. En iyi şoförlerin yarıştığı alanda bizimde Rexx ile yarışmamız isteniyor ve bizlerde eşim ve oğlum ile sahaya çıkıyoruz. Off Road yaparken eşim Selma ve oğlumun tepkileri görülmeye değer. Selma sürekli korkup çığlık atarken, Yankı sürekli beni motive ediyor ve çok eğleniyoruz. Rexx ile çamurlu sulardan, balçık yerlerden bata çıka harikulade bir off road deneyimi yapıyoruz ve Rexx'in performansı gerçekten inanılmaz. Yine heyecan, eğlence, aksiyon, off road dolu bir Kosif Road videosu sizlerle oldu. İyi seyirler!

Düzce Çekim / Nazlı Öksüz - Çanakkale Türküsü (Official Video)

...

Düzce Çekim / Nazlı Öksüz - Çanakkale Türküsü (Official Video)

Prusias Ad Hypium Antik Kenti - Düzce. #Prusias #duzce #antikkent #PrusiasadHypiumAntikKenti #TURİZMİNSESİ

...

Düzce Konuralp Mahallesi'nde yer alan Prusias ad Hypium Antik Kenti'nin tarihi, MÖ 3'üncü yüzyıla uzanmaktadır. Konuralp ilk olarak tarih sahnesine Hypios adı ile çıkmıştır. Doğudan batıya uzanan, Küçük Melen ve Tabak Çayları yakınında, ovada son bulan bir tepenin üzerine kurulan kasabanın adı Hypios'dan sonra Kieros olarak anılmaya başlamıştır. Mariandynlere ve Herekleia Devleti'ne karşı harekete geçen Bithynler, kralları I. Prusias (dönem MÖ 230-182)'ın eliyle Sangarios'un doğusundaki Kieros'u zaptetmişlerdir. Buraya Bithyn Kolonisi yerleştirerek kısa zamanda eskisine göre daha bayındır hale getiren I. Prusias, şehri bir çok abidelerle süslemiş ve tahkim ettirdikten sonra adını da değiştirmiştir. Böylece Kieros MÖ 2'nci yüzyıl sonlarında tarih sahnesinden çekilmiş, kent de kralın adına izafeten “Prusias” ismini almıştır.

Sizden Gelenler /Düzce - Akçakoca plajı Drone Çekim

...

Sizden Gelenler /Düzce - Akçakoca plajı Drone Çekim

Akçakoca 100. Yıl Deniz Konvoyu

...

Akçakoca 100. Yıl Deniz Konvoyu

Sizden Gelenler Torkul Göleti - Düzce | 4K | Timelapse

...

Torkul Göleti Düzce Merkez Uğur Köyü sınırları içinde bulunan Torkul Göleti ve Yaylası il merkezine 34 kilometre mesafededir. Torkul Göleti, 1.251 metre yükseklikte bulunan Torkul Yaylası içerisinde volkanik çöküntüden oluşmuş 5 bin metrekare alana sahip tabii bir gölettir. Alanın tamamı 78 bin 801 metrekaredir. Gölet çevresinde bulunan, kayın, köknar, gürgen, kestane, akçaağaç, karaçam gibi ağaçların panoramik görüntüsü eşliğinde, piknik, olta balıkçılığı, foto-safari, çadır kampı yapabilir, Torkul ve Odayeri yaylaları arasındaki 6 kilometrelik mesafede trekking turları gerçekleştirebilirsiniz.

Sizden Gelenler / Düzce Şelaleleri Doğa Gezisi - Drone

...

Sizden Gelenler / Düzce Şelaleleri Doğa Gezisi - Drone

Düzce / Konuralp Trekking Parkuru

...

Düzce Konuralp bölgesinde yer alan trekking parkuru doğa içerisnde muazzam atmosferi ile keşfeldilmeyi bekliyor.

TRT TÜRK Kalbimdeki Türkiye | Düzce |

...

Avrupalı Türk gençlerinin, Türkiye’deki maceralarına hazır mıyız? ???? Recep Demirkaynak ile #Türkiye yolculuğu Düzce'den devam ediyor! ???? Kalbi Türkiye ile atanların programı “Kalbimdeki Türkiye” #TRTTürk ekranlarında! ???? ❤️

“Düzce’ye Gelsene” Dedik Travel Expo Ankara Turizm Fuarı

...

“Düzce’ye Gelsene” Dedik Travel Expo Ankara Turizm Fuarı

TRT 2 2019 Çekim Tarihli Türkiye Ekspresi | Düzce

...

Haydi Düzce'ye! Mini belgesel serimiz Türkiye Ekspresi ile ülkemizdeki yolculuğumuz devam ediyor.

1 Günde 10 Yayla Bisiklet Turu ( MTB ile Sakarya-Düzce ve Bolu Yaylaları )

...

Kındıra-Turnalık-Çiğdem-Beşoluk-Dikmen-Öküzyatağı-Kardüz-Kızık-Balıklı-Pürenli yaylalarını dolaştığımız bu sürüşte 102 km mesafe kat edip 3226 metre tırmanış yaptık. Ama çok keyif aldığımız bir sürüş oldu. Yaylalar muhteşem.

Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde kazı çalışmaları nasıl ilerliyor? | Geçmişin İzinde - 7 Kasım 2020

...

Arkeologların heyecan verici yaşamı, toprak altında ve üstünde bulunan tarihi eserlerin ilginç müze yolculuğu başlıyor. Bitinya Krallığı ile başlayıp Konur Alp’e kadar uzanan, yüzyıllar süren bir hikaye bu. Helen, Roma ve Osmanlı izlerinin iç içe geçtiği antik kentte adeta tarihin ve zamanın hikâyesi gizli. Prusias ad Hypium Antik Kenti'nin en önemli yapılarının bugünkü durumu ne? Binlerce yıl sonra ayağa kalkacak antik tiyatroda çalışmalar nasıl ilerliyor? Antik yazıtlardaki büyük sırlar, toprak altından çıkan buluntuların ilginç hikayesi Geçmişin İzinde belgeselinde…

Nostalji 2014 Yılı Kardüz Yaylası Drone Çekim

...

Nostalji 2014 Yılı Kardüz Yaylası Drone Çekim

Efteni Gölünde Muhteşem Bir Günbatımı İzlemeye Ne Dersin?

...

Efteni Gölünde Muhteşem Bir Günbatımı İzlemeye Ne Dersin?

Şehir Şehir Bisiklet Turu 1 (Düzce)

...

Bisikletli Maceracıların Keşfettiği Düzce'yi Sende Keşfetmeye Ne Dersin?

2008 Yılında Çekilen Resimler İle Düzce

...

2008 Yılında Çekilen Resimler İle Düzce

Nostalji Resimler ile Düzce

...

Düzce ilinin farklı alanlarında farklı etkinliklerinde çekilen eski resimler.

2008 Yılı Çekim Araç ile Düzce Turuna Çıkmaya Ne Dersiniz?

...

2008 yılına iait araç içi çekim video ile Düzce'yi geziyoruz.

TRT 1975 Yılı Çekim Düzce Tanıtım Filmi

...

TRT Dağarcık Programı Düzce 1975

Sinekli Yaylası Hafta Sonu Kampı

...

Sinekli Yaylası Düzce iline 33 kilometre mesafededir. Düzce ilinden hareket ederek Beyköy, Uğur Köyü ve Samandere Köylerini geçerek 1450 metre rakımda bulnan Sinekli Yaylasına varılmaktadır. Sinekli yaylasına Bolu üzeri Abant Gölü Milli Parkı varmadan sağa dönerek ulaşım sağlanmaktadır.

Sonbahar'ın yeni yakın rotası Düzce

...

Düzce'de her yııl Ekim ve Kasım Aylarında görebileceğiniz sonbahar güzellikleri. #düzce #duzce #sonbahar #sonbaharsezonu #doğa #doğal #orman #kamp #atumn #turkey #türkiye

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

...

Düzce İli, Merkez İlçesi, Aydınpınar Köyü sınırları içerisinde yer alan Aydınpınar Şelaleleri ve yakın etkileşim bölgesini kapsayan 100 hektarlık alan 25.08.2014 tarihinde “Tabiat Parkı” olarak tescil edilmiştir. Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı yukarı hat boyunca uzanan ard arda 4 şelaleden oluşmakta olup doğal orman ekosistemi ile yaban hayatı açısından korunmuş bir coğrafya içindedir. ​Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı’na ulaşım, Sakarya ve Düzce’den D-100 Karayolu, Bolu ve Düzce’den ise D-655 numaralı Bolu-Düzce Devlet Karayolu ile sağlanmaktadır. Alanın Düzce Merkez’e olan uzaklığı 12 km’dir. ​Tabiat Parkı, tipik olarak Batı Karadeniz Ilıman Kuşağı’na bağlı geniş yapraklı karışık orman kuşağı içerisinde kalmakta olup, yer yer bu sisteme ibreli ağaçların karıştığı, yaprak döken ağaç ve çalıların iştirak ettiği orman açıklıkları barındırmaktadır. Öte yandan şelale sistemlerinin bağlı bulunduğu Kızılpınar Deresi boyunca yer alan akarsu ekosistemi içerisinde söğüt-kavak çalılık alanları ve akarsu kenarı kayalık-çakıl alanları da Tabiat Parkı içerisindeki ekosistem çeşitliliğini arttırmaktadır.Sürdürülebilir bir yaban hayatı ve orman ekosistemi açısından önemli olan Karaca, Su Samuru, Kurt ve Bozayı gibi üyelere sahiptir. Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı ekolojik sınırları içerisinde 5 iki yaşamlı, 15 sürüngen, 57 kuş ve 22 memeli hayvan türü tespit edilmiştir. ​ Tabiat Parkı alanının sunduğu doğal peyzaj özellikleri, şelalelerinden yararlanma potansiyeli, doğa eğitimi ve doğa sporları imkanları, manzara bütünlüğü ve rekreasyonel potansiyeli alanın diğer kaynak değerlerini teşkil etmektedir. ​Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, geniş orman alanları, flora ve fauna çeşitliliği, taşıdığı görsel ve fiziksel peyzaj değerleri, Şelaleleri, Manzara güzellikleri, yüksek turizm poatansiyeli nedeniyle ve ulusal servet olarak geleceğe taşıyabilmek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Düzce Sinekli Yaylasını Drone ile Gezmeye Ne Dersin?

...

Sinekli Yaylası - Düzce

Düzce’ye 33 kilometre mesafede bulunan Sinekli Yaylası'na Beyköy, Uğur Köyü, Samandere Köyü ve Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı güzergahından ulaşılmaktadır. Ayrıca Abant Gölü yol güzergahından da ulaşım sağlanmaktadır. 1.450 metre rakımda olup 100 dekar yayla alanına sahiptir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sinekli Yayla Şenlikleri'ne katılım oldukça fazladır. Sinekli, Kütüklü ve Sakarca Yaylaları Abant Gölü Milli Parkı’nın kuzeyinde Bolu ile Düzce sınır arasında Kızılkaya Tepesinin etrafında yer alırlar ve birbirleri arası mesafe 1-3 kilometredir.

Düzce Odayeri Yaylası MTB Bisiklet Turu / Düzce

...

Düzce Odayeri Yaylası MTB Bisiklet Turu / Düzce

1945 Yıllarındaki Düzce'yi Keşfetmeye ne dersin?

...

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Film Mirasım Arşivlerinden Çıkan Görüntüler #Düzce - 1945 yılı

DÜZCE-AKÇAKOCA HEMŞİN KÖYÜ TARİHİ CUMA CAMİ

...

İlimiz sınırları içerisinde, dini ve mimari açıdan önemi bulunan ve inanç turizmine yönelik birçok tarihi yapı, mezar ve türbe bulunmaktadır. Bunlardan farklı mimari teknikler kullanılarak inşa edilmiş çantı tipi Cuma Camileri en fazla dikkat çekenler arasındadır. Çantı tipi camilere en iyi örneklerden biri Akçakoca’ya 15 km mesafede bulunan ve 1877 yılında Osmanlı- Rus Savaşı ardından Artvin’den gelen Hemşinlilerin kurduğu ve Hemşin köyünde bulunan Tarihi Hemşin Köyü Camii’dir. Birinci katında taş işçiliği örneği, ikinci katında ise çantı tekniği kullanılarak inşa edilen cami 150 yıla yaklaşan bir geçmişe sahiptir. Minaresinin de ahşap olduğu Hemşin Camii mihrap ve minberi, tavan işçiliği ile dikkat çekmektedir

Şehirlerimizle Türkiye - DÜZCE

...

Düzce'yi daha yakından tanımak istermisiniz?

TRT Yakın Rotalar: Düzce

...

Tarihi, kültürel zenginliği, lezzetleri ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Yakın Rotalar, yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Düzce’de.

Düzce / Cumayeri Adrenalin Sporu İnsan Sapanı / 120 KM Hızla Adrenalin Doruklarda

...

Düzce'de adrenalin tutkunları, fırlatıldığında saniyede 120 kilometre hıza ulaştıran 'insan sapanı' mekanizmasıyla heyecan dolu anlar yaşıyor. Rafting yapmak için Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen köyüne gelen vatandaşlar, 'insan sapanı' ismi verilen özel düzenekle adrenalin dolu anlar yaşıyor. Çelik direklerin arasına kurulan platforma güvenle bağlanan vatandaşlar, traktörle geri doğru çekilerek fırlatılıyor. Yaklaşık 20 metre yüksekliğe fırlatılan ve saniyede 120 kilometreyi bulan hızla ulaşan vatandaşlar, hem Melen Çayı'nı hem de köyü kuş bakışı görme fırsatı buluyor.

Düzce Rotaları Akçakoca Cumayeri Rotası

...

Düzce Rotaları Akçakoca Cumayeri Rotası Düzce merkezden başlayarak rota üzerinde görülecek yerler: Prusias Ad Hypium Antik Tiyatrosu Fakıllı Mağarası Çayağzı Orhangazi Camii Akkaya Mesire Alanı Tarihi Akçakoca Yukarı Mahalle Ceneviz Kalesi ve Plajı Aktaş Şelalesi Hemşin Köyü Tarihi Camii Cumayeri Rafting Alanı

Düzce Rotaları Kaynaşlı Samandere Şelalesi rotası

...

Düzce Rotaları Kaynaşlı Samandere Şelalesi rotası Düzce merkezden hareket ederek Kaynaşlı yönünde rota üzerinde görülecek yerler: Tarihi Kaynaşlı Orhangazi Camii Gırgın Çayırı Çamlıpınar Göleti Topuk Yaylası ve Göleti Oflu (İkizler) Yaylası Eğrelti Yaylası Yeniyurt ( Kütüklü) Yaylası Sakarca Yaylası Sinekli Yaylası Samandere Şelalesi

Düzce Rotaları Aydınpınar Şelalesi ve Yaylalar Rotası üzerinde görübilecek yerler

...

Düzce Rotaları Aydınpınar Şelalesi ve Yaylalar Rotası üzerinde görübilecek yerler Aydınpınar Şelalesi Torkul Göleti ve Yaylası Şehirli Yayla Koca Yayla Samandere Şelalesi Prusias Ad Hypium Antik Tiyatrosu ( Konuralp)

Düzce Rotaları Yığılca Yedigöller Rotası üzerinde görübilecek yerler

...

Düzce Rotaları Yığılca Yedigöller Rotası üzerinde görübilecek yerler Prusias Ad Hypium Antik Tiyatrosu ( Konuralp) Hasanlar Baraj Göleti Sarıkaya Mağarası Saklıkent Şelalesi Yoğunpelit Şelalesi Geyiklibel (Yılançatı) Kanyonu Yedigöller Milli Parkı

Düzce Rotaları Gölyaka Rotası üzerinde görübilecek yerler

...

Düzce Rotaları Gölyaka Rotası üzerinde görübilecek yerler Gölyaka Kültür Park Kardüz Yaylası Balıklı Yaylası Pürenli Yaylası Hera Yayla Derebalık Yaylası Güzeldere Şelalesi Toptepe Panorama Prusias Ad Hypium Antik Tiyatrosu

Düzce Rotaları Çilimli Rotası üzerinde görebilecek yerler

...

Düzce Rotaları Çilimli Rotası üzerinde görübilecek yerler Yabalı Dede ve Hasan Dede Türbeleri ( Kaplandede Dağı) Şehy Muslihiddin hz(ks) Türbesi (Karaköy) Dedekoru Mesire Alanı ve Türbesi Dereköy Mesire Alanı

Alman Nazi Deniz Altı / Düzce/Akçakoca Deniz Sınırları İçeresinde Bulunan Deniz Altı Batığı

...

İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler'in Sovyetler Birliği gemilerine saldırmak üzere Romanya üzerinden Karadeniz'e indirdiği 6 denizaltılık filodan 3 denizaltı, savaşın bitmesi sonrasında boğazlardan geçmesine izin verilmeyince Türkiye karasularında batırıldı. Alman filoları tarafından kontrollü olarak batırılan 3 denizaltıdan birisi olan U23 Denizaltının izi yapılan aramalar sonucu, 75 yıl sonra Düzcenin Akçakoca ilçesi açıklarında bulundu. 

Akçakoca Tarihi Hemşin Camii 1845

...

Akçakoca’ya 15 kilometre mesafede bulunan ve 1877 yılında Osmanlı-Rus Savaşı ardından Artvin’den gelen Hemşinlilerin yaptığı tarihi Hemşin Köyü Camii çantı tipi camilerin en iyi örneklerden biridir. Birinci katında taş işçiliği örneği, ikinci katında ise çantı tekniği kullanılarak inşa edilen cami, 150 yıla yaklaşan bir geçmişe sahiptir. Minaresi de ahşap olan Hemşin Camii, tavan işçiliği, mihrap ve minberi ile dikkat çekmektedir.

TÜRKİYE SU JETİ VE FLYBOARD ŞAMPİYONASI AKÇAKOCA

...

TÜRKİYE SU JETİ VE FLYBOARD ŞAMPİYONASI AKÇAKOCA

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi ve Türkiye Enduro Şampiyonası

...

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi ve Türkiye Enduro Şampiyonası

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi "Gölyaka Etabı"

...

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi "Gölyaka Etabı"

Yakın Karadeniz Düzce Rallisi / Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi

...

Yakın Karadeniz Düzce Rallisi / Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi

Yakın Karadeniz Düzce Rallisi TRT SPOR

...

Yakın Karadeniz Düzce Rallisi TRT SPOR

Tatil Kısa, Düzce/Akçakoca Yakın...

...

Tatil Kısa, Düzce/Akçakoca Yakın...

TGRT BELGESEL ŞEHRİ GEZİYORUM Akçakoca'da

...

TGRT BELGESEL ŞEHRİ GEZİYORUM Akçakoca'da

Anadolu İkramı | Suda ve Yağda Haluj, Çerkes Peyniri | Düzce

...

Anadolu İkramı | Suda ve Yağda Haluj, Çerkes Peyniri | Düzce

Akçakoca Sahil Balıkçılar Denize Açılıyor..

...

Akçakoca Sahil Balıkçılar Denize Açılıyor..

Düzce'de Sonbahar Mevsimi Bir Başkadır..

...

Düzce'de Sonbahar Mevsimi Bir Başkadır..

Nostalji 100 Yıllık Before/After Akçakoca

...

Herkese merhaba, bu videoda eski fotoğrafları aynı açıdan tekrar çekerek açtığım sergi çalışmasının görüntülerini izleceksiniz. Keyifli seyirler.

Gölyaka İlçesi Tanıtım Filmi

...

Efteni Kuş Cenneti, Güzeldere Şelalesi, Kardüzü Yaylası ve tüm güzellikleri ile Gölyaka.

Nostalji Batı Karadeniz Halk Oyunları

...

Düzce Karadeniz, Safranbolu Açkapı, Taraklı Otantik, Bolu Ördek ve Bartın Dıv dıv oyunları

YIĞILCA Düzce Havadan Drone Çekim

...

YIĞILCA Düzce Havadan Drone Çekim

Yığılca Arısı Türkiye'nin Tescillenen 5. Arı Irkı Oldu

...

Bal üretimi, iğne uzunluğu, arı zehri ve propolis üretimin yanında iklim koşullarına dayanıklı olduğu bilimsel araştırmalarla ortaya konulan Yığılca arısı, Tarım ve Orman Bakanlığı Evcil Hayvan Genetik Kaynakları Tescil Komitesi tarafından tescillenerek korunması gereken hayvan ırkı listesine alındı.

Sarıkaya Mağarası - Yığılca Düzce

...

Batı Karadeniz’in en büyük mağarası. Sarıkaya mağarası. Düzce’nin Yığılca ilçesinde bulunur.

Nostalji 2013 Yılı Gezelim Tozalım AKÇAKOCA

...

Nostalji 2013 Yılı Gezelim Tozalım AKÇAKOCA

Kalbimdeki Türkiye | Düzce | 17. Bölüm

...

Avrupalı Türk gençlerinin, Türkiye’deki maceralarına hazır mıyız.Recep Demirkaynak ile Türkiye yolculuğu Düzce'den devam ediyor!

Düzce Teknopark Tanıtım Filmi

...

Düzce Teknopark... "Düşün, Birleştir, Geliştir"

Düzce Üniversitesi Tanıtım Filmi / 2023

...

Düzce Üniversitesi Tanıtım Filmi / 2023

Şehirlerimizle Türkiye - DÜZCE

Gezelim & Görelim - Akçakoca Altunçay Köyü Yöresel Yemekleri (Nostalji)

...

11 Yıl Önce Düzce / Akçakoca Altunçay Köyü Yöresel Yemekleri (Nostalji)

Düzce'nin Neyi Meşhur: Düzce'nin En Meşhur Yemekleri Nelerdir?

...

Düzce'nin Neyi Meşhur: Düzce'nin En Meşhur Yemekleri Nelerdir? Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Düzce şehrimizin meşhur olan çok fazla yemeği bulunmaktadır. Hem Çerkezlerin hem de Kafkasların mutfak kültürünü içerisinde barındırır. Düzce’nin nesi meşhur, Düzce’ye gittiğimde ne yemeliyim, yemeden dönmemem gereken lezzetler, Düzce’nin en meşhur ve en güzel yemekleri nelerdir diyorsanız doğru yerdesiniz. 

Akçakoca'nın otantik lezzeti 'Melengücceği tatlısı'

...

Akçakoca'nın otantik lezzeti 'Melengücceği tatlısı'

Düzceli Ethem SAS Sin'den Siyah Pirinç ile Yemek Tarifi

Türk Mutfağı Haftası Siyah Pirinç workshop Etkinliği

...

21-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında, 2.’si kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” etkenlikleri çerçevesinde, Müdürlüğümüz koordinasyonunda 27 Mayıs 2023 Cumartesi günü, Düzce Bond Cafe Restoranda, Aşçılar Federasyonu Üyesi Şef Birol YILDIZ tarafından, Çilimli ilçemizde üretimi yapılan “Siyah Pirinç” konulu workshop etkinliği düzenlenmiştir. Workshop etkinliğinde, şefimiz, siyah pirinç pilavı ve siyah pirinç tatlısı yapımını uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

Akçakoca'da Gün Batımı Bir Başkadır

...

Akçakoca’da İkonik bir gün batımı manzarasına bakarken gökyüzünün bir renkten diğerine geçiş yaptığını görmek ve gecenin karanlığı tamamen şehre hakim olana kadar manzarayı seyretmek benzersiz bir deneyim.

Batı Karadeniz'in İncisi Akçakoca Kar Manzarası Hayranlık Uyandırıyor

...

Batı Karadeniz'in İncisi Akçakoca Kar Manzarası Hayranlık Uyandırıyor

Akçakoca Beyören Köyü Tarihi Karakucak Güreşleri

...

Karakucak güreşi, Oğuz kökenli Türklere özgü yağsız güreşlerdir.Bu güreşler Başta Kahramanmaraş ve ilçeleri olmak üzere Türkiye'nin birçok bölgesinde Festival Organizasyonu olarak düzenli olarak müsabakalar yapılmaktadır.[1] Karakucak güreşlerini Türkiye Güreş Federasyonu tarafından karakucak güreş yönetmenliği esasları dahilinde Türkiye genelinde yapılmakta ve Güreş Federasyonu Merkez Hakem Komitesi üyeleri uluslararası kariyere sahip Milli ve Üst kategori hakemler tarafından yönetilmektedir.

Düzce Cumayeri - Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri

...

Düzce Cumayeri - Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri

Düzce %100 Doğadasın Keşfe Hazırmısın?

...

Düzce %100 Doğadasın Keşfe Hazırmısın?

Düzce Odayeri Yaylası

...

Düzce Odayeri yaylası, İl Merkezi Uğur köyü sınırları içinde yer alır ve 34 km mesafededir. Düzce Odayeri yaylasında Foto-safari, çadır kampı vb. aktiviteler yapılırken bölgede trekking turları gerçekleştirebileceğiniz parkurlar mevcuttur.

Düzce %100 Doğadasın

...

Düzce, İstanbul ve Ankara'ya 2 saatlik mesafededir. Günübirlik doğa ziyaretleri ile dikkat çekmektedir. Düzce'de %100 Doğadasınızdır. Düzce'de trekking rotaları ile yaylalarında, şelalelerinde, göllerinde geçerek orman içinde yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Düzce Doğa Turizmi açısından zengin bir coğrafyadır. #düzce #doğa #orman #akçakoca #cumayeri #çilimli #gümüşova #gölyaka #kaynaşlı #yığılca #beyköy #konuralp

Düzce Dağ Bisikleti Test Parkuru

...

Düzce Dağ Bisikleti Test Parkuru

Düzce Paddle Etkinliği - Kürek Sörfü

...

Düzce Yayakbaşı Göleti ve Büyük Melen Çayında Paddle (Kürek Sörfü) Etkinliği Bilgilendirme Videosu

Düzce Kürek Sörfü - Paddle Board

...

Düzce Topuk Yaylasında Paddle Board (Kürek Sörfü)

Düzce'de Sonbahar Mevsimi

...

Bu Video Düzce'nin Sonbahar mevsiminde çekilmiş fotoğraflardan yararlanarak bir araya getirilen Düzce'de sonbahar tanıtım videosudur. Video İçinde yer alan yer alan fotoğraflar ve sözler Ahmet Bozdemir'e aittir. Yine Video Kullanılan Fon Müziği Gallipoli 2015 Stephen Rae Extended Piano aittir.

Düzce - Gölyaka Kültürpark

...

Düzce Gölyaka Kültür Park, Yemyeşil doğası ile havacılık sporları, piknik ve mesire alanları, çadır ve karavan kampı, bisiklet ve foto safari vb. etkinlikler için oldukça uygundur. Bölge'de mera olarak kullanılan alanda hayvancılık faaliyetleri gözlenmektedir.

Düzce Yürüyüş Parkurları (Trekking)

...

Düzce Yürüyüş Parkurları doğanın içinde, genelde gruplar halinde yapılmaktadır. Düzce Trekking parkurlarında bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan yürüyüş görüntülerinden bir kesittir. Düzce Yürüyüş Parkurlarında hafif tempolu sportif faaliyetlerinizi uygun ekipman, su ve yeterli gıdaları yanınıza alarak, belirlenmiş olan parkurlarda belirli noktalarda mola vererek ve güzergaha göre inişli ve tırmanışlı yürüyüşleri Düzce Yürüyüş Parkurlarında gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraflar ile Düzce

...

En Güzel Düzce ????Fotoğrafları içinde; Melenağzı, Torkul, Sırıklı, Güzeldere Şelalesi, Kültürpark Mesire Alanı, Yayakbaşı Göleti, Sarıdere Köyü, Balıklı Yaylası, Topuk Yaylası, Hasanlar Barajı, Efteni Gölü, Kardüz Yaylası, Derebalık Yaylası, Samandere Şelalesi, Sakarca Yaylası, Konurlap Antik Tiyatro, Melen Çayı Rafting Alanı, Akçakoca Çuhallı, Akçakoca Kalkın, Akçakoca Uğurlu, Akçakoca Aktaş Şelalesi, Odayeri Yaylası, Yeniyurt Yaylası , Aydınpınar Şelalesi, Mengen Şelalesi, Yoğunpelit Şelalesi, Sarıkaya Mağarası, Dipsizgöl Çamlıbel Göleti, Bakacak, Saçmalıpınar Köyü, Yanık Obası, Sazköy gibi yerlere ait fotoğrafları bulunmaktadır.

Düzce Çiçekli Yaylası - Derdin Dolay

...

Düzce Çiçekli Yaylası Derdin Dolay köyüne 6 km uzaklıkta olup Düzce il merkezine 30 km, İstanbul'a 220km, Ankara 250km dir. Deniz seviyesinde yüksekliği 1590 metredir. Yaylada 4-5 baraka bulunmaktadır. Barakalarda yaz aylarında hayvanlarını otlatan köy halkı kalmaktadır. Yayla ve çevresi yüksek ağaçlarla çevrilidir.

Düzce Sonbahar Tanıtım Filmi

...

Sonbahar Düzce'de devam ediyor, yazdan kışa geçiş mevsimi olan sonbahar en iyi Düzce'de görülür. Kış'ın habercisi olan sonbaharda ağaçlar yemyeşil güzelliklerini kaybederek yapraklarını dökmeye, sararmaya devam ediyor...

Geyikbeli (Yılançatı) Kanyonu Tabiat Parkı / Yığılca

...

Geyikbeli (Yılançatı) Kanyonu Tabiat Parkı Düzce ili Yığılca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Geyikbeli (Yılançatı) Kanyonu Tabiat Parkı İl merkezi Düzce'ye 55 km mesafededir. Geyikbeli (Yılançatı) Kanyonu Tabiat Parkı, Yedigöller Milli Parkı ulaşım yolu güzergahındadır (Yığılca üzerinden). Kanyon ormanlık alan içinde, berrak akan dere boyunca irili ufaklı bir çok gölcük ve küçük şelaleleriyle dikkat çekmektedir. Geyikbeli (Yılançatı) Kanyonu Tabiat Parkı, Doğa yürüyüşü parkuru olarak tur operatörleri tarafından tercih edilmektedir. Geyikbeli (Yılançatı) Kanyonu Tabiat Parkı Sonbahar mevsiminde en güzel sonbahar fotoğrafları vermektedir. En Güzel Sonbahar Düzce'de Yaşanır. %100 Doğadasın

Düzce Yaylaları

...

Düzce İlinde irili ufaklı 20'ye yakın yayla bulunmaktadır. Bunlar Kardüz Yaylası, Topuk Yaylası, Odayeri Yaylası, Torkul Yaylası, Balıklı Yaylası, Sakarca Yaylası, Derebalık Yaylası, Kızık Yaylası, Hera Yaylası, Çiçekli Yaylası, Şehirli Yaylası, Sırık Yaylası, Kelik Yaylası, İkizler Yaylası, Eğrelti Yaylası, Yeniyurt Yaylası, Yanık Yaylası, Kocayayla Yaylası, Pürenli Yaylası, Sinekli Yaylası'dır.

Kardüz Yaylası Kış Görüntüleri

...

Düzce Kardüz Yaylası'nın kış aylarında çekilen görüntülerden oluşturalan tanıtım videosudur. Kardüz Yaylası Düzce'nin zirve noktasıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1830 metre dir. Kardü Yaylası Düzce'nin Gölyaka ilçesi sınırlarında yer almakta ve Düzce il merkezine 48 kilometre, Gölyaka ilçe merkezine ise 28 kilometre mesafededir. Kardüz Yaylası 2013 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile "Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" olarak ilan edilmiştir.

Düzce Şehir Merkezi Kar Manzarası

...

Düzce İl Merkezinde etkili olan kar yağışınıdan 2 dakikaya yakın bir video ile ekranlarınıza getirdik, Düzce ilindeki kar yağışı başta doğal güzellikleriyle ve Fenerbahçe Spor Kulübü Tesisleri olarakta bilinen Topuk Yaylası, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi ve Kardüz yaylasında da etkisini sürdürüyor.

Efteni Gölü / Düzce Kar Manzarası

...

Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahalarındadır. 2005 yılında su kuşlarını korumak amacıyla doğal koruma alanı ilan edilmiştir. Efteni Gölü Düzce il merkezine 10 km uzaklıktadır. Efteni Gölü Aksu, Uğur, Asar, Küçük Melen derelerinin birleşmesiyle oluşur ve ardından Büyük Melen nehir yatağını takip ederek Karadeniz'e dökülür.

Akçakoca Sarıyayla Baraj Göleti

...

Düzce Akçakoca Sarıyayla Baraj Göleti, Düzce İline 50km, Akçakoca İlçesine 15km mesafededir. Akçakoca'nın İçme suyu havzasıdır.

Düzce Sırık Yaylası

...

Düzce Sırık Yaylası, Düzce iline 34 kilometre uzaklıktadır. 1350 metre rakımda bulunmaktadır. Toprak verimi yüksek olan Sırık Yaylası’nda, çiftçiler özellikle sırık fasülye ekiminden verim almaktadır. Yaylaya yakın mesafede 300 yaşın üzerinde tabiat anıtı olarak tescillenen tarihi göknar ağacıda görülebilmektedir. Yayla ulaşım Beyköy beldesi ve Odayeri yaylası üzerinden ulaşılır. Sırık yaylasına alternatif erişim olarak Balıklı Yaylası, Pürenli Yaylası, Hera Yaylası, Derebalık Yaylası, Kelik üzerinde de ulaşım mümkündür.

Düzce Samandere Şelalesi (Kış)

...

Düzce Samandere Şelalesi, Düzce Merkeze 24km mesafededir. Beyköy, Uğur vadileri geçilerek Samandere'ye varılır. Şelalenin yakınında yaz aylarında hizmet veren sosyal tesis mevcuttur.

4K DÜZCE EFTENİ GÖLÜ (4k Ultra HD Drone )

...

Göçmen kuş türlerinin dönem dönem göç ettiği göç yollarından biri olan Efteni Gölü, Orman Bakanlığı Milli Parklar Av Yaban Hayatı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından 1992 yılında koruma altına alınmış ve burada avlanma yasaklanmış. Kuşların beslenme ve barınma adına yaşama koşullarının sağlanması için önemli duraklarından biri olan Melen Gölü (Efteni Gölü), Düzce gezilecek yerler listenizde yer almalı. İskele ve çevresinde yapabileceğiniz bir etkinlik bulunmadığından kısa bir süre gölü görüp oradan ayrılabilirsiniz. Efteni Gölü efsanesi: Gölün isminin bir efsanesi de bulunuyor. Bizans ordusunun savaş döneminde, savaştan döndüğü günlerin birinde gölün kıyısında dinlenmek için konaklarlar. Eftelya adındaki prenses de tatlı suya sahip olan gölü çok sevmiş. Prensesin kayık ile gölde gezdiği bir gün, Osmanlı topraklarında yaşayan genç bir delikanlıyı görmüş ve aşık olmuş. Bu çiftimiz arasında tatlı bir sevgi başlamış ve görüşmeye başlamışlar. Prenses, genç ile buluşmaya kayıkla gidiyormuş ve kayık bir gün batmış, genç kız da oracıkta boğulmuş. Efteni Gölü’nün isminin hikayesi bu hikayeye dayandırılıyor.

Düzce'de Mutlaka Görmeniz Gereken 30 Yer.

...

Düzce' mutlaka görmeniz gereken en güzel 30 yeri sizler için listeledik. ???? Düzce'de Gezilecek Yerler Listesi 1. Melenağzı Plajı 2. Pürenli Yaylası 3. Sakarca Yaylası 4. Samandere Şelalesi 5. Sarıkaya Mağarası 6. Toptepe 7. Topuk Yaylası ve Göleti 8. Torkul Yaylası ve Göleti 9. Yazlık Köyü Mesire Alanı 10. Yörükler Yaylası 11. Akkaya Piknik Alanı 12. Aydınpınar Şelalesi 13. Balıklı Yaylası 14. Ceneviz Kalesi Plajı 15. Çamlıpınar Göleti 16. Çınaraltı Plajı 17. Çuhallı Plajı 18. Derebalık Yaylası 19. Efteni Gölü 20. Fakıllı Mağarası 21. Güzeldere Şelalesi 22. Hasanlar Baraj Gölü 23. Kadınlar Plajı 24. Kalkın Plajı 25. Karaburun Plajı 26. Kartalkaya 27. Kocayayla 28. Kurugöl Tabiat Parkı 29. Kültür Parkı 30. Melen Çayı

4K Düzce Şehir Merkezi Turu

...

Bugün Karadeniz'in batısında bulunan Düzce'deyiz. 1999 yılında il statüsüne geçen yaklaşık 400.000 nüfuslu bir şehir burası. Batı Karadeniz'in ayakta kalan tek antik kenti olan Düzce'nin tarihi M.Ö. 1390 - 800 yılları arasında hüküm süren Hitit medeniyetine kadar uzanıyor. Yürüyüş güzergahımız şehrin en merkezi konumundan başlayarak İstanbul caddesi üzerinden devam edecek. Düzce'nin en kalabalık bölgesi olarak bilinen bu yolda gelin şimdi beraber yürüyelim!

Yakın Rotalar: Akçakoca

...

Tarihi, doğal güzellikleri ve eşsiz gün batımı manzarasıyla Batı Karadeniz’in en güzel ilçelerinden… Yakın Rotalar, bu bölümde Akçakoca’yı keşfe çıktı.

Düzce Üniversitesi 2022 Tanıtım Filmi

...

Düzce Üniversitesi 2022 Tanıtım Filmi

Düzce'deki Çerkes köyü Köprübaşı Ömer Efendi'nin hikayesi

...

Geniş bahceli tertemiz bir Adige köyü. Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı insanlar. Güven İslamoğlu ile Yeşil Doğa, bu hafta 'Kazan' adlı projeleriyle köy yaşamını canlı tutmaya çalışan Köprübaşı Ömer Efendi köyünün hikayesini ekrana taşıdı. İşte Çerkes peynirinden dansına Çerkesler...

4K Çekim Düzce / Akçakoca İlçesi Şehir Merkezinde Yürüyüş Turu

...

Akçakoca, Türkiye'nin Düzce iline bağlı bir ilçe. Karadeniz sahilinde yer alır ve doğal güzellikleriyle tanınır. İlçe, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Antik dönemde önemli bir liman kenti olan Akçakoca, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı egemenlikleri altında kalmıştır. Bölgenin önemli turistik yerlerinden biri, Akçakoca Kalesi. Kale, deniz üzerinde yükselen bir tepeye inşa edilmiş ve muhteşem deniz manzarası sunmakta. İlçenin diğer önemli turistik mekanları arasında Gölyaka Şelalesi, Arıburnu Mesire Alanı ve Ceneviz Kalesi yer alıyor. Akçakoca aynı zamanda bir sahil beldesi ve plajlarıyla ünlüdür. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker.

2013 - 2023 10 Yıl Önce Akçakoca

...

2013 - 2023 10 Yıl Önce Akçakoca

Karadeniz'in İncisi Akçakoca

...

Karadeniz'in İncisi Akçakoca

TGRT BELGESEL ŞEHRİ GEZİYORUM - AKÇAKOCA

Düzce Samandere Şelalesi Tabiat Parkı

Bulutların Üstünden Düzce (%100 Doğadasın...)

...

Düzce Türkiye'nin en genç ili. %100 doğada olduğunuzu hissedeceksiniz. Düzce Ankara, İstanbul'un ortasında Karadeniz iklimini göreceğiniz en yakın konum. Düzce hafta sonu gidebileceğiniz günübirlik gezi noktalarından.

Güzeldere Şelalesi / Sesli Anlatım

...

Güzeldere Şelalesi, Elmacık Dağları’nın gürül gürül akan suları üzerinde yer almaktadır. Düzce İli Gölyaka İlçesi Güzeldere Köyü sınırlarında bulunan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı 22.76 hektarlık alanı kapsamaktadır. Alan 1993 yılında mesire alanı olarak ilan edilmiş ve akabinde 2011 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilmiştir. Tabiat Parkı, Düzce iline 28, Gölyaka ilçesine ise 16 km uzaklıktadır.

Dağlardan akan sular Bıçkı Düzü mevkiinde 120 metre yükseklikteki kayalardan dökülürken bir şelaleye dönüşmektedir. Deniz seviyesinden yaklaşık 600 metre yükseklikteki şelalenin zeminine doğru yaklaşıldığında hoş bir serinlik havaya yayılmaktadır. Kayalara çarparak uğuldayan suyun sesi, dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla çevrili vadide yankılanmaktadır. Şelale düzenlenen patika ve merdivenler sistemiyle gezilebilmektedir. Kışın beyaz yorganını örten, ilkbaharda ise orman gülleriyle canlanan Güzeldere’nin en görkemli zamanı sonbahar mevsimidir. Sonbaharın renk cümbüşüne dönüşen tonları bu nadide tabiat köşesinin bir tabloya benzetiyor. Şelale, özellikle hafta sonları ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Piknik, yürüyüş, manzara seyri, foto safari, çadır kampı, kır lokantası, büfe ve kır evleri alanda gerçekleştirilebilecek faaliyetlerdir.

Tabiat Parkının daha iyi algılanması, kaynak değerlerinin korunarak tanıtılması için alan içinde yürüyüş rotaları ve 3 adet manzara seyir noktası belirlenmiştir. Yürüyüş rotaları alanın topoğrafik yapısına göre bazı bölgelerde dik, engebeli ve inişli-çıkışlı arazide oluşturulmuştur.

Tabiat Parkı günübirlik geziler dışında doğayla baş başa daha fazla vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler için kalma imkanı da sunmaktadır. Alanda bu sebeple 9 adet kır evi ziyaretçilerini beklemektedir.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı’nın geniş orman alanları, flora ve fauna çeşitliliği, taşıdığı görsel ve fiziksel peyzaj değerleri, Şelalesi, yamaçları, manzara güzellikleri, yüksek turizm potansiyeli nedeniyle ve ulusal servet olarak geleceğe sağlıklı biçimde taşınabilmesi için Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Balıklı Yaylası Gölyaka Düzce

...

Düzce Balıklı Yaylası, Düzce merkeze 36km uzaklıktadır. En hızlı ulaşım Tem Gölyaka gişelerindem çıkarak, Gölyaka ilçesinden ulaşılabilir. Balıklı Yaylası, Düzce Gölormanı Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Balıklı Yaylası Elmacık Dağları silsilesi üzerindedir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1.400 metre'dir. çevresi çam, gürgen ve kayın ormanları ile çerivirilidir. El değmemiş, %100 doğada hissedeceğiniz, sessizliğin içinde duyabileceğiniz su, kuş ve rüzgarı sesi olacaktır. Düzce'nin en güzel yaylalarından biridir Balıklı Yaylası ve yine Pürenli yaylasına kuş uçuşu 500 metredir.

Düzce Derinoba Şelaleleri

...

Düzce Derinoba şelaleleri ve vadisi Düzce Merkez 25km uzaklıktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1.000 metredir. Derinoba vadisi içinde yer alan şelalelere özellikle yaz aylarında ziyaret etmeniz önerilir. Dere içi patika yoldan ulaşılmaktadır. Derinoba Şelalelerine ulaşımda ayaklarınız ıslanacağından yanınızda terlik götürünüz. Buz gibi içilebilir dere içinden şelaleye ulaşım sizlere doğada olmanın keyfini verecektir.

Düzce Harmankaya Şelalesi

...

Düzce Harmankaya Şelalesi, Düzce İl Merkezine 30km mesafededir. Düzce'nin Cumayeri ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Düzce Harmankaya Şelalesine ulaşmak için dere içinde ortalama 750 metre taşlı, ağaçlı, engelli yürüyüş ile yarım saatte ulaşmak mümkün olur. Yürüyüş tecrübesi olmayanlara tavsiye edilmez. Mevsim şartlarına göre toprak kayması gözlenmekte olup şaleleye ulaşımıda güçleştirmektedir. Şelaleye ulaşmak için navigasyon kullanırsanız sizlere Harmankaya köyü içine kadar getirecektir. Ancak köyün içinde şelaleye iniş bulunmamaktadır. Bu nedenle Harman köyü içine gelmeden nehir evleri sapağından, köprünün dibinden giriş yapmalısınız.

Prusias ad Hypium Antik Kent Tiyatrosu (Konuralp)

...

Konuralp Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosu kazı çalışmalarında Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait kalıntılar ortaya çıkmıştır. Tiyatronun oturma bölünleri alt, orta ve üst olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Alt 17, üst ve orta ise 16 basamaktan oluşmaktadır. Tiyatronun yapımına MÖ 1. yy.’da başlanmış ve hilal biçimli yapısı ile Yunan dönemi özelliklerini sergilerken, MS 2. yy’da tekrar yapılan sahne binası Roma dönemi özelliklerini taşımaktadır. Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosunda son klasik dönemde Hristiyan yerleşimcilerin geleneklerine ait birçok mimari ögeler bulunmuştur. Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosu, Karadeniz bölgesinin en iyi korunmuş antik tiyatrosudur. Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosu Roma Tiyatrolarının nadir örneklerinden biridir.

Düzce Aydınpınar Şelalesi 2

...

Düzce Aydınpınar Şelaleleri Merkez'e 10 km uzaklıktadır. Şelaleler Aydınpınar köyü sınırları içerisinde bulunur. Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı şehir merkezine yakın ve ulaşımın kolay olması nedeniyle oldukça fazla ziyaretçi almaktadır.

Düzce Resimleri İle Tanıtım

...

Düzce'de çekilen fotoğraflardan yaralanarak, çizim boyama tekniği ile elde edilen 1.Düzce resimleri slayt sunumu.

Güzeldere Şelalesi / Doğada Meditasyon

...

Güzeldere’nin en görkemli zamanı sonbahar mevsimidir. Sonbahar mevsiminde Güzeldere şelalesinde kuş, dere, şelale sesleriyle 10 dakika meditasyon....

Güzeldere Şelalesi / Tanıtım Videosu

...

Güzeldere Şelalesi, Elmacık Dağları’nın gürül gürül akan suları üzerinde yer almaktadır. Düzce iline 28, Gölyaka ilçesine ise 16 km uzaklıktadır.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı 2

...

Düzce İli Merkez İlçe Aydınpınar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı, şehir merkezine 10 kilometre mesafededir. Bölgede irili ufaklı bir çok şelale mevcuttur. Bu videoda Şelale 2 ve Şelaleye ulaşım için yapılan yürüyüş yolunu göreceksiniz.

Düzce'ye Gelsene Akçakoca Yaza Hazır Mısın?

Düzce'ye Gelsene Maceraya Hazır Mısın ?

...

Özgür ruhlar, adrenalinin ve tutkunun peşinden gitmek ister. Ekstrem sporlar da özgür ruhlara hitap eden, hayatta daha önce deneyimlenmemiş benzersiz duyguları yaşatan spor dallarıdır. Risk, tehlike, heyecan... Her şey adrenalin sporlarının içinde bir paket gibi sunulur.

 

Ekstrem sporları yapmak; yüksek dayanıklılık, güçlü bir odaklanma ve sağlam bir bünye gerektirir. Monoton bir hayat çizgisinden sıkılanlar için adeta yepyeni bir dünya yaratan ekstrem sporları yakından tanımak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Düzce Üretiyor Türkiye Kazanıyor

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası

...

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası

Türkiye Ekspresi | Düzce

Walk in Duzce, Turkey

Düzce Tanıtım Filmi - Suyu Takip Edin