Düzce'ye Gelsene

Efteni Bal

Hakkında

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Ailemizin son kuşak temsilcilerinden Hasan ÖRENAY’ın yönetiminde, büyüklerimizden bize kalmış ve mirasımız olan arıcılığı devam ettiriyoruz. Her ne kadar 1999 yılında arıcılığa başlamış olsakta büyüklerimizin mesleği olan arıcılığın bize gelmesi 1900’lü yılların başına dayanır. Bal üretimi için zengin çiçek ve floraya sahip olan Gölyaka’mız ve arıcılarımız için Düzce Gölyaka Bal Üreticileri Birliğini kurduk. Arıcılarımızı desteklemek ve doğal bal üretimini artırmak için çalışıyoruz. Başkanlığını sürdürdüğümüz birliğimizin amacı direkt olarak arıcılarımızın organik ballarını sizlere ulaştırmak ve üreticiden tüketiciye portföyünü oluşturmaktır. Arıcılığın gelişmesi ve organik bal üretimini yüksek seviyeye çıkarmak için Gölyaka’nın nadide güzellikteki yaylalarımıza arıcılarımız için projemiz olan, bal ormanı sahalarını kurduk. Düzce Gölyaka ve Türkiye genelinde arıcılığın gelişmesi ve doğal bal üretimi portföyünün artması için çeşitli projeler hazırlayıp, gerekli mevkilere sunduk. Bu amaçla üreticiden tüketiciye mantığını oluşturmak için Gölyaka’daki doğa harikası olan Efteni Gölü’nden esinlenerek Efteni Bal firmasını hayata geçirdik. Düzce ve tüm Türkiye’deki arıcılarımız ile yakın temasta bulunarak bal sezonu geldiğinde arıcılarımızdan direkt olarak ballarını alıyor, gerekli test ve analizleri üniversitelere yaptırıp, doğallığımızı sizlere sunmak için çabalıyoruz. Efteni Bal firmasının temel amacı üretici ile tüketiciyi aynı noktada buluşturmaktır. Efteni Bal olarak, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan 2000 rakımın üstünde ve binbir türlü çiçek türleriyle zengin Kardüz Yaylası’nda kurduğumuz bal ormanı sahaları ile biz ve arıcılarımız üretimlerimizi buradan sağlıyoruz. Hz. Ali; “İnsanlara faydası olmayanı ölülerden say gitsin” demiştir. Bu sebepten en iyi bildiğimiz iş olan arıcılığın ve bal üretiminin, önce Gölyaka’da sonra Düzce’de ve daha sonra Türkiye’de gelişmesini kendimize görev edindik. Zengin çiçek florası ve sağlık dolu ballarımızın tadına bakmak için hemen sipariş verebilirsiniz.

 
Efteni Bal Olarak

Vizyonumuz

Üretici ile tüketiciyi aynı noktada buluşturarak hem doğal balın tüketiminin lezzetine varmak hemde sağlıklı nesiller yetiştirmek için katkıda bulunmaya çabalıyoruz. Efteni Bal, sağlıkla kal.

Efteni Bal Olarak

Misyonumuz

Dünyanın en harika besini olan balın doğallığını,saflığını ve kalitesini korumak ve arıcılarımızla doğrudan iletişimde olarak hem üreticilerimizi desteklemek hemde üreticiden tüketiciye portföyünü oluşturmaktır.

Efteni Bal'a

Nasıl Güvenirim ?

Ballarımızın analizlerini sizlere açık olarak paylaşmakla birlikte kalite standartlarımızı en yüksek düzeyde tutmak için çabalıyoruz. Efteni Bal olarak temel amacımız direkt olarak arıcılarımızla yani üreticilerimizle sizler arasında güvenilir olarak köprü oluşturmaktır. Tek hedefimiz Türkiye ve dünya genelinde üreticiden tüketiciye mantığını oluşturmaktır.

Nerede ve Nasıl Gidilir

Adres
Kültür Mah. Cumhuriyet Cad. No:37/A Gölyaka/Düzce
Gölyaka / DÜZCE
Telefon
0 380 999 16 26
0 536 223 56 61
E-Posta
info@eftenibal.com