Düzce'ye Gelsene
>
>
>
>
>
Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi

icon
“Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Gölyaka ilçesi sınırları içerisinde, 22.76 ha alanı kapsamaktadır. Düzce’ye 18, Gölyaka’ya 11 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere köyündedir ve rakımı 630 m’dir. Mesire yeri olarak 28.12.1993 yılında, Tabiat Parkı olarak 11.07.2011 yılında tescil edilmiştir.“

İmkanlar

Bungalov
Kahvaltı Dahil
Günlük Temizlik
Otopark
Ücretli Giriş
Mangal Alanı
Mangal İzin
Çardak/Bank
Mescit
Güvenlik
Restoran/Cafe
Büfe/Market
Klima
Çocuk Alanı
Bakım Odası
WC
Açık Alan

Hakkında

Güzeldere köyünden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale 120 m yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunu dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla bütünleştirerek muazzam bir görüntü arz etmektedir. Kışın beyaz yorganını örten, ilkbaharda ise ormangülleriyle canlanan Güzeldere’nin en görkemli zamanı ilkbahar ve güz mevsimi. İlkbaharın ve sonbaharın renk cümbüşüne dönüşen tonları bir tabloya benzetiyor bu nadide tabiat köşesini. Güzeldere Şelalesi, doğal peyzaj bitki örtüsü, piknik alanları, düzenlenmiş orman içi dinlenme yerleri ve yürüyüş parkurları ile bölgenin önemli doğal değerlerindendir.

Bölge trekking, kampçılık, bisiklet, foto-safari vb. aktiviteler için oldukça uygundur. Elmacık Dağı (1700 m)’na uzanan şelale ve çevresi orman yapısı ile de dikkat çekmektedir. Şelalenin bulunduğu alanda, kayın, gürgen, köknar, porsuk, sarıçam, karaçam, kestane, ıhlamur, akçaağaç, dişbudak, ceviz, orman kavağı, orman söğüdü, orman gülü, karayemiş, papaz külahı ağaçları; böğürtlen, üvez, alıç, taflan, kantaron otu, kardelen, arap sümbülü, sıklamen, menekşe, düğün, eğrelti, fiğ, burçak gibi bitkiler de görülmektedir.

Nerede ve Nasıl Gidilir

Düzce otogar ve merkezden Gölyaka ilçesi merkeze ulaşım sağlarak özel taksi ile şelaleye gidebilirsiniz.

Güzeldere Şelalesi
Adres
Güzeldere Köyü
Gölyaka / DÜZCE
Telefon
0 380 716 10 50
0 530 386 03 72
E-Posta
info@guzeldereselalesi.com