Düzce'ye Gelsene
>
>
>
>
>
Güzeldere Şelalesi Piknik ve Mesire Alanı

Güzeldere Şelalesi Piknik ve Mesire Alanı

icon
“Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Düzce ili, Gölyaka ilçesi, Güzeldere köyü sınırlarında, 22,76 ha alanda, 2011 yılında ilan edilen tabiat parkıdır. Gölyaka ilçesinden geçen Bıçkı Deresi Güzeldere Köyünde 130 metreden dökülen bir şelale oluşturur. Elmacık Dağı, üzerindeki alan bitki örtüsü yoğunluğu ile dikkat çeker.“

İmkanlar

Bungalov
Kahvaltı Dahil
Otopark
Wİ-Fİ
Mangal Alanı
Mangal İzin
Çardak/Bank
Mescit
Güvenlik
Restoran/Cafe
Çocuk Alanı
Bakım Odası
WC
Açık Alan
Aile Salonu
Çadır

Hakkında

Güzeldere köyünden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale 120 m yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunu dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla bütünleştirerek muazzam bir görüntü arz etmektedir. Kışın beyaz yorganını örten, ilkbaharda ise ormangülleriyle canlanan Güzeldere’nin en görkemli zamanı ilkbahar ve güz mevsimi. İlkbaharın ve sonbaharın renk cümbüşüne dönüşen tonları bir tabloya benzetiyor bu nadide tabiat köşesini. Güzeldere Şelalesi, doğal peyzaj bitki örtüsü, piknik alanları, düzenlenmiş orman içi dinlenme yerleri ve yürüyüş parkurları ile bölgenin önemli doğal değerlerindendir.

Bölge trekking, kampçılık, bisiklet, foto-safari vb. aktiviteler için oldukça uygundur. Elmacık Dağı (1700 m)’na uzanan şelale ve çevresi orman yapısı ile de dikkat çekmektedir. Şelalenin bulunduğu alanda, kayın, gürgen, köknar, porsuk, sarıçam, karaçam, kestane, ıhlamur, akçaağaç, dişbudak, ceviz, orman kavağı, orman söğüdü, orman gülü, karayemiş, papaz külahı ağaçları; böğürtlen, üvez, alıç, taflan, kantaron otu, kardelen, arap sümbülü, sıklamen, menekşe, düğün, eğrelti, fiğ, burçak gibi bitkiler de görülmektedir.

 

Nerede ve Nasıl Gidilir

Düzce otogardan ve merkezden Gölyaka özel halk otobüsleri ile ilçe şehir merkezine ulaşım sağlayabilir, ilçe merkezinden özel taksi ile mesire alanına gidebilirsiniz.

Adres
Deli Mehmet, 81800 Güzeldere/Gölyaka/Düzce
Gölyaka / DÜZCE
Telefon
0 530 685 02 81